Topladığı atıkları satarak ailesinin geçimini sağlıyor

17.12.2019

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki kişi topladığı atıkların satışından elde ettiği gelirle ailesinin geçimini sağlıyor.

Çubuk‘da 2 çocuk babası Dilaver Gündoğmuş, çöpten plastik, demir ve kağıt atıkları toplayarak satıyor. 

Gündoğmuş, yaptığı açıklamada, topladığı atıkları satarak elde ettiği kazançla ailesinin geçimini sağladığını aynı zamanda iki çocuğunu üniversitede okuttuğunu söyledi.

Mesaisinin günün ilk ışıklarıyla başladığını ifade eden Gündoğmuş, apartman ve iş yerlerinin önüne atılan çöplerden hurda, plastik malzeme ve kartonları toplayarak sattığını belirtti.

Küçük yaşta anne ve babasını kaybettiğini, 8 kardeşiyle hayata tutunduğunu dile getiren Gündoğmuş, tek hayalinin çocuklarının eğitimini tamamlayıp meslek sahibi olması olduğunu aktardı.

Gündoğmuş, bunu gerçekleştirmek için 15 yıl önce köyden ilçeye taşındıklarını anlatarak, “Anne ve babam başımda olmadığı için okuyup, meslek sahibi olamadım. Çocuklarımın okuması ve hayatlarını kurtarması için çalışıyorum. Onlar için geldim köyden. Çocuklarım okusun, meslek sahibi olsun, ekmeklerini kazansın diye uğraş veriyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.haberler.com/topladigi-atiklari-satarak-ailesinin-gecimini-12726862-haberi/ (AA)

Ankara Sincan Hurdacı

Hurda Alımları Çevre Kirliliğinin Önüne Geçiyor

Sincan’da Hurda Alımları Çevre Kirliliğinin Önüne Geçilmesine Katkı Sağlıyor Aktürk Metal Hurdacılık olarak, hurda metal ve diğer geri dönüştürülebilir malzemelerinizi yerinden alıyoruz. Amacımız, hurda toplama

hurdacılık

Hurdacılık Yaparak Para Kazanmak Kolay Mıdır?

Hurdacılık Yaparak Para Kazanmak Kolay Mıdır? Birçok insan hurdacılık yaparak para kazanmak istemektedir. Ancak hurdacılık el emeği gerektiren ve bazen tehlikeli koşullarda çalışılması gereken yorucu

Ankara Sincan Hurdacı

Sincan Hurdacı Telefonları

Sincan Hurdacılar Sitesi Sincan, Ankara’nın bir mahallesi ve ilçesidir. Cumhuriyetin ilk yıllarında Sincan bir köy iken yurt dışından (özellikle Romanya ve Bulgaristan) gelen göçmenlerle, 1950’de